Pozvánka na komentovanou prohlídku do Galerie Pojišťovny Kooperativa

Pražské sdružení Jednoty českých právníků

si Vás dovoluje pozvat na již tradiční komentovanou prohlídku obrazů do Galerie Pojišťovny Kooperativa

s názvem

 ATELIÉRY: Umělci a jejich tvorba napříč generacemi

 

Setkání účastníků se uskuteční dne 9. 6. 2022 v 16.30 hodin v prostorách kavárny před vstupem do galerie ve III. p. této budovy.

Výstavou nás provede PhDr. Mgr. Michael Zachař, jednatel Svazu výkonných umělců Mánes za účasti výkonného ředitele Nadace Kooperativy pana Milana Medka.

Ateliér znamená pro umělce nejen jeho pracovní prostor, ale i prostor intimní. Prostor pro přemýšlení a úvahy o tom, co chce a „musí“ sdělit svým konkrétním dílem.

Výstava Ateliéry představuje šestnáct českých uměleckých osobností, z toho osm současných. Ocitneme se společně v intimním prostoru lidí, kteří mají dar předat ostatním krásu a kus svého pohledu na svět, ve kterém žijí, prostřednictvím talentu, znalostí a řemesla. Přijďte navštívit jednotlivé ateliéry a seznámit se s těmi, kdo v nich tvořili a tvoří.

Nahlédnout můžete k Emilu Fillovi, Otakaru Nejedlému, Janu Bauchovi, Josefu Lieslerovi, Františku Jiroudkovi, Arnoštu Paderlíkovi, Ladislavu Čepelákovi nebo Josefu Jírovi. Druhá polovina výstavy nám představuje pohledy do ateliérů současných umělců. Máte tak možnost srovnání, zda se změnil prostor, pohled a um nebo přirozeně navazují na odkazy generací před nimi. Výstava vás zavede do ateliérů Jaromíra Rybáka, Markéty Jírové, Ivana Exnera, Jana Řeřichy, Jiřího Housky, Lenky Falušiové, Tomáše Honze a sochaře Martina Žáka.

Galerii najdete v budově Kooperativy v ulici Pobřežní 665/21 na Praze 8. Vystoupit lze na stanici Karlínské náměstí (tram č. 3 a 8), odkud je to do budovy 100 metrů. Do galerie se dostanete po schodech nebo výtahem ze vstupního foyer.             

Na setkání se těší

 

JUDr. Martin Foukal

předseda Pražského sdružení JČP