Pozvánka na komentovanou prohlídku do Galerie Pojišťovny Kooperativa

Pražské sdružení Jednoty českých právníků

si Vás dovoluje pozvat na již tradiční komentovanou prohlídku obrazů do Galerie Pojišťovny Kooperativa

s názvem

M a ř á k o v c i

Setkání účastníků se uskuteční

ve středu, dne 18.10. 2023 v 16.30 hodin

v prostorách kavárny před vstupem do galerie ve III. p. této budovy.

Výstavou nás tradičně provede PhDr. Mgr. Michael Zachař, jednatel Svazu výkonných umělců Mánes za účasti výkonného ředitele Nadace Kooperativy pana Milana Medka.

Výstava Mařákovci v Galerii Kooperativy se ohlíží za významnou krajinářskou školou prof. Julia Mařáka, která se odvíjí od jeho působení na pražské Akademii v letech 1887 až 1899. Pod jeho pedagogickým vedením zde vznikla silná generace malířů, již moderně nazírajících na téma krajiny.

Patřili mezi ně zvláště František Kaván, Antonín Slavíček, Otakar Lebeda, Alois Kalvoda, Ferdinand Engelmüller, Jaroslav Panuška, Josef Holub, Bohuslav Dvořák, Jan B. Minařík, Jan Honsa, Josef Ullmann, Stanislav Lolek a celá řada dalších včetně jeho přítele z figurální školy Antonína Hudečka, jehož zcela pohltilo malování na Okoři.

Galerii najdete v budově Kooperativy v ulici Pobřežní 665/21 na Praze 8. Vystoupit lze na stanici Karlínské náměstí (tram č. 3 a 8), odkud je to do budovy 100 metrů. Do galerie se dostanete po schodech nebo výtahem ze vstupního foyer.            

                         Na setkání se těší

                                                                              JUDr. Martin Foukal

                                                                    předseda Pražského sdružení JČP